>> Żurawie warsztatowe


Mianem żurawia określa się urządzenie dźwignicowe obsługujące przestrzeń ograniczoną walcem lub rożkiem, którego wysokość określa maksymalna wysokość podnoszenia żurawia, a promień podstawy – wysięg. Dostępne są one w rozmaitych wymiarach – zaczynając od małych, ręcznie napędzanych jednostek mających zasięg oraz wysokość podnoszenia rzędu kilku metrów, aż po wielkogabarytowe o zasięgu przekraczanym ponad 100 metrów w obu kierunkach. Dwa podstawowe elementy konstrukcji każdego żurawia to kolumna oraz wysięgnik. Pierwsza z nich często jest zredukowana do obrotowej podstawy, na której zainstalowany jest wychylny wysięgnik. Na jego końcu znajduje się cięgnik. Jednym z rodzajów tego typu urządzeń są żurawie warsztatowe naścienne. Czym charakteryzują się modele dostępne w ofercie marki Log-System?

Na uwagę zasługuje tutaj między innymi innowacyjna konstrukcja z maksymalnie podniesionym do góry ramieniem, dzięki czemu takie żurawie warsztatowe naścienne mogą być stosowane nawet w bardzo niskich halach. Każdy z modeli dostępny jest w rozmaitych rozmiarach oraz parametrach, co pozwala na dopasowanie urządzenia do potrzeb każdego z klientów. Żurawie naścienne są wyceniane indywidualnie.

Jeden z dostępnych modeli to żuraw warsztatowy naścienny model ŻN A-1, który jest dedykowany do wysokich hal. Żurawie naścienne montowane do konstrukcji nośnej spełniają podobną funkcję co modele słupowe z uwzględnieniem ograniczenia stopnia obrotu (180 stopni). Główna zaleta takiego rozwiązania to minimalizacja przestrzeni zajmowanej przez dźwignicę. Nierzadko konstrukcja jest montowana do filaru i w żaden sposób nie ogranicza na przykład ciągów transportowych. Należy jednak pamiętać, że stosowanie żurawi warsztatowych naściennych często jest ograniczone wytrzymałością oraz możliwością obciążania konstrukcji nośnej hali. W celu zamontowania takiej dźwignicy, niezbędne są stosowne certyfikatu dotyczące konstrukcji hali.

Żuraw warsztatowy naścienny model ŻN A-2 bazuje z kolei na wysokiej jakości kształtownikach ze sztywnej stali konstrukcyjnej.

W asortymencie marki Log-System znaleźć można także wysokiej jakości żurawie warsztatowe słupowe. Przykładem jest model ŻS A-4, który posiada udźwig do 3,2 ton, kąt obrotu 270 stopni, wysięgnik do 5 metrów i wysokość belki do 5 metrów.

Z pełną ofertą firmy zapoznać można się na stronie firmy www.Log-System.pl.